Yıldızname nedir Nasıl Yapılır

Yıldızname nedir? Nasıl yapılır? Yıldızname büyü müdür? Yıldızname fal mıdır? Yıldıznameyi kim yapar? Yıldızname ustası kimdir? Yıldıznameyi medyumlar mı yapar?

Yıldızların insan hayatı üzerine etkisi yüzyıllardan beri bilinmektedir. Geçmişte meydana gelmiş olan pek çok büyük olaydan önce bu olayların olacağı yıldızlardan anlaşılmıştır. Hz. İsa ve Hz. Muhammed’in dünyaya gelişlerinden önce yıldızların konumu buna örnek olarak gösterilebilir.

Yıldızname eski çağlardan günümüze kadar gelmiş olan bir bilimdir. Yıldızname insanın adı, anne baba adı, yaşı, doğum günü, doğum saati gibi bazı bilgileriyle yıldızların dizilimi arasında bağ kurularak yapılmaktadır. Bu bilgilere göre yapıldığı için yapacak kişi ile yaptıracak kişinin yanyana olmasına gerek yoktur.  Yıldızname eski yüzyıllarda İbn-i Arabi ve Ömer Hayyam gibi bilgiler tarafından da kullanılmıştır. Ömer Hayyam krallar, hükümdarlar için yıldızname hazırlamış, onlar da buna göre savaşa, sefere, seyahata çıkıp çıkmamaya karar vermişlerdir. Yıldızname fal veya büyü ile karıştırılmamalı, yıldızname yapacak kişinin özellikle astronomi alanında ciddi bir bilgi birikimimnin olması gerekir. Günümünde pekçok kişi yıldızname yaptığını söylemekle birlikte yaptıkları şey basit faldan daha farklı değildir.

Yıldızname peki ne işe yarar? Yıldızname insanın geçmişi hakkında bilgi verebilir geleceği hakkında ipuçları verebilir. Ömer Hayyamın hükümdarlar için yaptığı gibi. ‘Sefere şu tarihte çıkarsanız başarılı olursunuz, şu tarihte çıkarsanız ordunuz hüsrana uğrar’ gibi. Yıldıznameyi gerçekten yapan kişiler insana bu alanda büyük destekler verebilecekleri gibi ruhsal çöküntüleri nasıl aşabilecekleri hakkında da çözüm önerileri sunabilir.

Yıldızname günümüzde çok az sayıda medyum  tarafından başarıyla yapılabilmektedir. Pek çoğu yapabileceğini söyler ancak bu sadece bir para tuzağından ileri gitmez. Hakkında yıldızname yapacağını söyledikleri kişiden büyük miktarda para alıp daha sonra iletişim bağlarını yok eden pek çok dolandırıcı piyasada bulunmaktadır. Bu nedenle yıldızname yaptırmak isteyen kişi gerçekten iyi bir araştırma yaparak bu bilime hakim kişilere ulaşmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir